Namiot MSR FreeLite 1 Green
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
MSR FreeLite 1 to namiot jednoosobowy przeznaczony dla turystów górskich i nizinnych, którzy potrzebują ultralekkiego namiotu MSR, żeby móc jeździć na wycieczki bez dużego obciążenia, w ciepłej porze roku.
Konstrukcja stelaża zapewnia bardzo dużo miejsca wewnątrz i jest odporna na wiatr. Namiot ma konstrukcję pół - samonośną. Oznacza to, że stelaż rozwidla się i jest mocowany w rogach namiotu tylko z jednej strony. Z drugiej strony koniec pałąka jest mocowany w połowie długości podłogi, co obniża wagę i objętość stelaża. Namiot bardzo szybko się rozstawia. Posiada jedno wejście i przedsionek, co pozwala na przechowywanie ekwipunku. Wejście zapinane jest z dwóch stron, zamki spotykają się w rogu drzwi, co ułatwia obsługiwanie suwaków jedną ręką. W sypialni zastosowano kieszenie na drobiazgi, które mają mała dziurkę w dnie. Pozwala to na łatwiejsze używanie telefonów - ładowanie lub słuchanie muzyki przez słuchawki. Kabel wychodzi z kieszeni dołem, przez otwór. Sypialnia jest wykonana z siatki, która zapewnia doskonałą wentylację przy jednoczesnej stuprocentowej ochronie przed owadami. Czerwona podłoga – umożliwia łatwe odnajdywanie drobiazgów. Oryginalna konstrukcja stelaża daje znakomity stosunek wielkości do wagi, pozwala swobodnie siedzieć wewnątrz, zapewnia wygodę i przestrzeń dla każdego użytkownika. Materiał podłogi jest przedłużony i stanowi dolną część sypialni, co zabezpiecza przed chlapaniem. W jednej ścianie materiał podłogi podchodzi bardzo wysoko i nie jest osłonięty tropikiem. Takie rozwiązanie zdecydowanie redukuje wagę i objętość namiotu.
Specyfikacja:
- Ilość osób: 1
- Wejścia: 1
- Waga: 0,74 kg / 0,89 kg (minimalna / całkowita)
- Powierzchnia podłogi: 1,85 m2
- Powierzchnia przedsionków: 0,74 m2
- Wymiary sypialni: 2,21 x 0,84 m
- Wymiary po spakowaniu: 46 x 10 cm
- Wysokość maksymalna sypialni: 1 m
- Stelaż: 1 pałąk (rozdwojony z poprzeczką), aluminium DAC NFL 8,7 mm
Materiały:
- Tropik: 15D Ripstop Nylon 1200mm Durashield polyurethane & silicone
- Sypialnia: 10D siatka poliestrowa micromesh
- Podłoga: 15D Ripstop Nylon 1200mm Durashield polyurethane & DWR
Dane techniczne
| Producent | MSR |
| Typ | iglo |
| Pora roku | lato |
| Ilość osób | 1 |
| Waga | 0,74 kg / 0,89 kg (minimalna / całkowita) |
| Materiał tropiku | 15D Ripstop Nylon 1200mm Durashield polyurethane & silicone |
| Wodoodporność tropiku | 1200 mm |
| Materiał podłogi | 15D Ripstop Nylon 1200mm Durashield polyurethane & DWR |
| Wodoodporność podłogi | 1200 mm |
| Materiał sypialni | 10D siatka poliestrowa micromesh |
| Wymiary sypialni | 2,21 x 0,84 m |
| Wymiary pakunku | 46 x 10 cm |
| Przedsionek | 1 |
| Wejścia | 1 |
| Ilość pałąków | 1 |
| Materiał pałąków | aluminium DAC NFL 8,7 mm |
| Średnica pałąków | 8,7 mm |
| Stelaż wewnętrzny | tak |