Namiot Fjord Nansen Rekvik III NG 2.0 YR grass
Cena regularna:
1 399,99 zł
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Fjord Nansen Rekvik III NG 2.0 YR grass to odświeżona lekkość i wygoda w jednym.
Ultralekki namiot wykonany z jeszcze bardziej wzmocnionych i grubszych materiałów o podwyższonej wytrzymałości i zredukowanej wadze. Zaprojektowany tak, żeby zagwarantować możliwie dużo przestrzeni wewnątrz sypialni i prostotę rozkładania.
Do namiotu prowadzą dwa, niezależne wejścia z przedsionkami, w których można bez problemu trzymać swój bagaż w sprzyjającej aurze, czy też przygotować jedzenie w przypadku niepogody. W modelu NG poprawiono też system mocowania zrolowanych drzwi przedsionka. Klasyczne kowadełko z pętelką, zostało zastąpione przez linkę ze ściągaczem. Dzięki czemu problem z śliskim, uciekającym materiałem drzwi został wyeliminowany.
Dla poprawy cyrkulacji powietrza w tropiku umiejscowione są dwa zamykane okna, ustawione naprzeciwko siebie. W modelu NG poprawiono szczelność zamknięcia i układanie się materiału zamkniętych okienek. Dodatkowo w przypadku noclegów w ciepłych klimatach i letnich nocach, można bez problemu całkowicie zrolować oba przedsionki, tworząc sobie dodatkowy przeciąg przez drzwi wejściowe do sypialni.
Wewnątrz sypialni, na bocznych ściankach, znajdują się kieszonki z siatki mesh, w których można przechowywać przedmioty, które powinny być pod ręką, a nie chcemy ich szukać po całym namiocie. Na wzmocnionej linii szwów sypialni, wszyte są pętelki do których można przywiązać linkę, żeby przesuszyć w nocy odzież techniczną. Dodatkowo w najwyższym punkcie namiotu zwisa dodatkowe mocowanie do podwieszenia latarki lub innego źródła światła.
Dodatkowo Rekvik III NG 2.0 wyposażony jest w odblaskowe linki naciągów z wygodnym systemem wyciągania luzu. Duraluminiowe śledzie w kształcie Y zaprojektowane zostały tak, żeby zagwarantować im podwyższona odporność na uginanie, nawet w przypadku twardej ziemi. Ponadto można używać drugiego śledzia, żeby bezpiecznie i sprawnie docisnąć akurat wbijanego. Analogicznie, używając ząbków na bokach, przy pomocy drugiego śledzia możemy łatwo wyciągnąć śledzia wbitego w ziemię.
W komplecie znajdują się trzy worki, w które oddzielnie spakujemy śledzie, stelaż i sypialnię z tropikiem. Dodatkowo do namiotu dołączony jest zestaw naprawczy, z łatkami użytych materiałów. Kompaktowy namiot wykonany z ultralekkich materiałów. Wymarzone M3 każdego turysty, któremu stosunek wagi do jakości nie jest obojętny. Dopracowany w każdym calu: lekkie, odblaskowe odciągi, lekki regulator długości odciągów i możliwość regulacji naciągu tropiku. Do tego dopasowany pokrowiec z możliwością kompresji.
Szczegóły Fjord Nansen Rekvik III NG 2.0 YR:
- Namiot dla 3 osób
- Przestronna sypialnia i dwa przedsionki
- Dwa niezależne wejścia
- Nowy, wygodniejszy system mocowania zwiniętych drzwi
- Zmodyfikowane dwa okienka wentylacyjne w tropiku
- Wewnątrz sypialni znajdują się praktyczne kieszenie oraz oczka do przywieszenia np. czołówki czy linki do suszenia
- Poprawiony stelaż duraluminiowy
- Wszystkie szwy tropiku laminowane
- Bardzo łatwy do rozstawienia
- Nowoczesny system regulacji odciągów oraz odblaskowe linki
- Osobne pokrowce na namiot, stelaż i śledzie
- Zestaw naprawczy ze skrawkami materiałów
- Wykonany z ultra lekkich i wytrzymałych materiałów
Specyfikacja:
- Ilość osób: 3
- Waga: ok. 2,6 kg
- Materiał tropiku: 20D NYLON RIPSTOP PU
- Wodoodporność tropiku: 3000
- Materiał podłogi: Nylon
- Materiał sypialni: Nylon Ripstop Mesh
- Wymiary sypialni (dł x szer x wys): 215 x 165 x 110 cm
- Wymiary pakunku: Ø16 x 48 cm
- Wejścia: 2
- Materiał pałąków: duraluminium 7001 T6
- Podklejane szwy: tak
- Stelaż zewnętrzny: tak
Dane techniczne
| Producent | Fjord Nansen |
| Typ | iglo |
| Ilość osób | 3 |
| Waga | ok. 2,6 kg |
| Materiał tropiku | 20D NYLON RIPSTOP PU |
| Wodoodporność tropiku | 3000 mm |
| Materiał podłogi | Nylon |
| Wodoodporność podłogi | 6000 mm |
| Materiał sypialni | Nylon Ripstop Mesh |
| Wymiary sypialni | 215 x 165 x 110 cm |
| Wymiary pakunku | Ø16 x 48 cm |
| Przedsionek | 2 |
| Wejścia | 2 |
| Ilość pałąków | 2 |
| Materiał pałąków | duraluminium 7001 T6 |
| Podklejane szwy | tak |
| Stelaż zewnętrzny | tak |